Придбали нерухомість та сплатили податки – чи потрібно подавати добровільну спеціальну декларацію?

Придбали нерухомість та сплатили податки – чи потрібно подавати добровільну спеціальну декларацію?

У випадках придбання нерухомого майна та за умови сплати всіх податкових платежів,  одноразова добровільна декларація не подається.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів. Такий порядок декларування врегульований п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. Податкового кодексу України.

Оподаткування доходів фізичних осіб закріплене у положеннях розділу IV ПКУ.

Декларантами в порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути виключно фізичні особи, з них:

  • резиденти України (в тому числі само зайняті особи);
  • нерезиденти України, які на момент нарахування податкового зобов’язання. Або набуття об’єкта декларування були резидентами України.

Державна податкова служба України акцентувала увагу платників податків на тому на ситуації, коли якщо фізична особа має у власності нерухоме майно, яке було придбано за рахунок коштів, з яких були сплачені усі податки та збори, передбачені нормами чинного законодавства.

Відповідно до інформації, опублікованої пресслужбою ДПСУ 1 листопада 2021 року на офіційній сторінці Державної податкової служби України, одноразова добровільна декларацію такою фізичною особі не подається.

Нагадуємо, що 2 листопада 2021 року, стало відомо про відсутність необхідності подання одноразової добровільної декларації у випадку отримання особою спадщини, чи подарунка.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *