Призначення покарання за сукупністю вироків, коли є невідбуті частини покарання за попередніми вироками: роз’яснення ВС

Призначення покарання за сукупністю вироків, коли є невідбуті частини покарання за попередніми вироками: роз'яснення ВС

В постанові у справі № 443/806/19 від 14 червня 2021 року ОП ККС ВС роз’яснила, як призначати покарання за сукупністю вироків, коли є невідбуті частини покарання за попередніми вироками. Про це повідомила прес-служба ВС.

Із повним текстом постанови зручно ознайомитись в системі VERDICTUM. Протестувати систему можна за посиланням.

Попередній вирок відповідно до вимог ч. 1 ст. 71 КК України – вирок або вироки, покарання за якими повністю не відбуте особою на час вчинення одного чи декількох нових кримінальних правопорушень.

Якщо особа вчинила кримінальне правопорушення, яким їй призначається покарання у виді позбавлення волі, до постановлення двох вироків в інших справах, кожен із яких виконується самостійно, зокрема, в одному з яких призначено покарання у виді позбавлення волі, яке належить відбувати реально, а інший вирок виконується самостійно у зв’язку з призначенням покарання у виді позбавлення волі, але зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України, то при призначенні покарання вимоги ч. 4 ст. 70 КК України застосовуються тільки до вироку, яким особу засуджено до позбавлення волі, яке належить відбувати реально.

У разі, якщо особа вчинила принаймні одне кримінальне правопорушення після постановлення двох попередніх вироків, які виконуються самостійно, і останнім (третім) вироком особі  призначається покарання, яке належить відбувати реально, припиняється окреме виконання обох попередніх вироків. Правовою підставою такого припинення щодо першого вироку є положення ч. 3 ст. 78 та ст. 71 КК України, а правовою підставою припинення виконання другого вироку – положення ст. 71 КК України. Остаточне покарання в такому випадку особі призначається на підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків, з урахуванням покарань, призначених за всіма (трьома) вироками.

Бажаєте щоб ваш юридичний бізнес став більш впізнаваним? Спробуйте систему LIGA360: PR-Менеджер. Дізнавайтеся першими про згадки в ЗМІ, автоматично оцінюйте реакцію аудиторії й прогнозуйте охоплення. Розкажіть про компанію в каталозі Liga:BOOK, щоб знайти нових клієнтів. Подробиці за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *