Про що резолюція ООН щодо України

Про що резолюція ООН щодо України

Генеральною Асамблеєю учора, 2 березня, ухвалена резолюція ООН щодо України. Основна вимога: негайно припинити військові дії в Україні.

За резолюцію, яка підтверджує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, проголосувала 141 країна. Із 193 країн – членів ООН.

Президент Асамблеї Абдулла Шахід намагався прочитати результати голосування, коли посли почали аплодувати, а потім встали, коли він почав говорити.

«Беззастережне відкликання військ»

Резолюція вимагає від Росії «негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Фактично це повинно означати також виведення військ з тимчасово окупованих та анексованих територій.

Його ініціювали понад 90 країн, а для ухвалення потрібна була більшість у дві третини голосів Асамблеї. Тобто щонайменше 128 голосів.

П’ять країн:

  • Білорусь,
  • КНДР (більш відома як Північна Корея),
  • Еритрея,
  • Росія та
  • Сирія

— проголосували проти

35 країн утрималися.

12 країн не взяли участі в голосуванні.

Голосування завершило спеціальну надзвичайну сесію Генеральної Асамблеї, що розпочалася в понеділок, під час якої країни вийшли на трибуну, щоб оголосити свої позиції щодо кризи, яка зараз переходить на другий тиждень.

«Гучно і чітко»

Виступаючи після цього перед журналістами, пан Шахід сказав, що резолюція відображає серйозну стурбованість міжнародної спільноти ситуацією в Україні.

«Я приєднуюся до держав-членів у висловлюванні занепокоєння щодо «повідомлень про:

  • напади на цивільні об’єкти, такі як адміністрації, школи та лікарні,
  • жертви серед цивільного населення, включаючи жінок, літніх людей, людей з обмеженими можливостями та дітей»,

— сказав він, цитуючи текст.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який також виступив перед журналістами, заявив, що він зобов’язаний дотримуватися резолюції та керуватися її закликом.

«Послання Генеральної Асамблеї гучне і чітке: припинити військові дії в Україні зараз. Зараз же замовкніть гармати. Відкрийте двері до діалогу та дипломатії зараз».

Не можна втрачати час

Глава ООН наголосив на необхідності діяти швидко, оскільки ситуація в Україні може погіршитися будь-якої миті.

Заклик про гуманітарну підтримку який прозвучав ще у вівторок, був зустрінутий «рекордно щедро». Це, за словами Генерального секретаря дозволить розширити доставку життєво необхідної допомоги, включаючи лікарські та медичні товари, а також їжу, воду та захист.

«Заглядаючи на майбутнє, я буду продовжувати робити все, що в моїх силах, щоб сприяти негайному припиненню військових дій і невідкладним переговорам щодо миру», — сказав пан Гутерріш журналістам.

Надія для людей

«Людям в Україні вкрай потрібен мир. І люди по всьому світу цього вимагають».

За словами посла України в ООН Сергія Кислиці це був «визначальний день».

«ООН все ще жива і переживає катарсис», — сказав він. «Я вірю в Організацію Об’єднаних Націй. Тепер люди в Україні мають більше підстав вірити в Організацію Об’єднаних Націй».

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.