Простій чи перебування у відпустці без заробітної плати під час війни зараховується до стажу державної служби

Простій чи перебування у відпустці без заробітної плати під час війни зараховується до стажу державної служби

Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) надало роз’яснення щодо зарахування до стажу державної служби періоду простою держслужбовця та/або періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати.

НАДС звертає увагу, що відповідно до профільного закону України “Про державну службу” № 889-VIII, до стажу державної службі зараховується, зокрема, період, коли держслужбовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом.

Водночас, Законом України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136-ІХ, визначено, що роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати, без обмеження строку, встановленого в Законі України “Про відпустки”.

НАДС дійшло висновку, що період простою державного службовця, а також період перебування державного службовця у відпустці без збереження заробітної плати протягом періоду дії воєнного стану зараховуються до стажу державної служби, який дає право на встановлення держслужбовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.