Рада адвокатів проведе позачергове засідання через використання назви НААУ при створенні нової громадської організації адвокатів

Рада адвокатів України проведе позачергове засідання, на якому обговорить законність використання назви НААУ новоствореною Громадською організацією «Національна асоціація військових адвокатів».

Презентація громадської організації відбулася 17 серпня, інформує пресслужба НААУ.

Як стало відомо, нова Громадська організація використала повну назву створеної на підставі Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» професійної організації адвокатів – Національної асоціації адвокатів України, що суперечить вимогам законодавства. Також відсутнє у законодавстві про адвокатуру і поняття «військовий адвокат», що використане у назві ГО. Більш того, Закон про адвокатуру встановлює вимоги несумісності адвокатської діяльності та військової служби.

Таким чином, назва нової громадської організації повністю нівелює визначені профільним законодавством про адвокатуру вимоги, критерії та самі самоврядні інститути, зауважують у НААУ.

НААУ нагадала, що Міністерство юстиції зобов’язано рішеннями Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2016 та Київського апеляційного адміністративного суду, Вищого адміністративного суду встановити заборону використання повних, скорочених та викладених англійською мовою власних назв органів адвокатського самоврядування, визначених Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та похідних від них назв у назві іншої юридичної особи, її відокремлених підрозділів або громадських об’єднань без статусу юридичної особи.

Відвідуй навчальні заходи НААУ та отримуй кваліфікаційні бали. Календар заходів ВША НААУ допоможе вдало поєднати роботу та обов’язкове підвищення кваліфікації. Більше за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *