Рада Безпеки ООН провела екстрене засідання щодо ситуації в Україні — рішення не ухвалено

Рада Безпеки ООН провела екстрене засідання щодо ситуації в Україні — рішення не ухвалено

Сьогодні о 4:00 відбулось позачергове засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Нагадаємо, що вчора Президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання Луганської та Донецької Народних Республік. Сьогодні Держдума одноголосно проголосувала за ратифікацію договорів про дружбу та співпрацю РФ з «ДНР» та «ЛНР».

Перед початком засідання Генсек ООН Антоніо Гутерріш заявив про невідповідність рішення РФ принципам Статуту ООН:

«Своїм рішенням Росія порушує територіальну цілісність та суверенітет України»

Позиції країн

Українську сторону представляв Постійний представник України в ООН Сергій Кисліца. Він заявив вимогу скасування РФ ухваленого рішення:

“Росія має відмовитися від давньої стратегії щодо України, заснованої на загрозі застосування сили щодо суверенітету України та оголосити про свою прихильність до основних принципів Статуту ООН. Ми вимагаємо від РФ скасувати рішення про визнання т.зв. “ДНР” і “ЛНР” і повернутися за стіл переговорів. Ми засуджуємо розгортання нових окупаційних військ Росії на території України. Ми вимагаємо їх негайного виведення”

Також Сергій Кисліца продемонстрував аналогічний документ про визнання республіки Південна Осетія і заявив, що це точна копія і РФ йде напрацьованим шляхом.

Російська сторона вважає, що Мінські домовленості залишаються в силі. За словами сенатора, заступника голови Комітету Ради Федерації з міжнародних справ Андрія Клімова в дії РФ не може порушити «Мінськ», оскільки виступає не стороною договору, а “гарантом”.

Представники США під час засідання Ради Безпеки ООН заявили, що не планують поставляти ядерну зброю Україні і звинуватили Володимира Путіна в розриві Мінських домовленостей.

Позиція Китаю полягає в необхідності зберігання спокою і уникання прийняття будь-яких дій усіма сторонами.

Представник Албанії засудив рішення РФ щодо направлення збройних сил на територію України, адже це порушує територіальну цілісність України. Схожу позицію висловили зі сторони Мексики.

Водночас, Німеччина вимагає скасування рішень про визнання незалежності т.зв. «ЛНР» та «ДНР».

Уже сьогодні президенти України Володимир Зеленський та Естонії Алар Карис спільно

  • заявили, що своїми дями РФ односторонньо вийшла з Мінських домовленостей
  • засудили риторику, ультиматуми та погрози щодо застосування воєнних сил на Донбасі
  • закликали РФ до дипломатичних шляхів вирішення конфлікту.

Відеозапис засідання РБ ООН можете переглянути тут.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.