Рада ухвалила два закони щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини

18 жовтня 2022 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому урядові законопроекти № 4048 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» та № 4049 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини».

Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроекти було розроблено на виконання рішень Європейського суду з прав людини та Конституційного Суду України.

Прийнятими актами передбачається:

    можливість заміни покарання у вигляді довічного позбавлення волі більш м’яким;

    можливість застосування умовно-дострокового звільнення до осіб, засуджених до довічного позбавлення волі;

    урегульовується питання ознайомлення з матеріалами кримінального провадження після набрання судовим рішенням законної сили. Передбачається право виправданого, засудженого, особи, стосовно якої застосовано примусові заходи медичного чи виховного характеру, потерпілого, представника юридичної особи, їхніх захисників та законних представників звернутись із заявою про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, стороною в якому вони були, до суду, де вони зберігаються та ін.

Юристи економлять робочий час з рішенням LIGA360. Інструменти legal research, договірної роботи й моніторинг змін законодавчого поля. Поспішайте замовити, адже тільки у жовтні діє вигідна пропозиція при придбанні декілька тарифів LIGA360.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *