Рада ухвалила Закон “Про медіа” у першому читанні

На сьогоднішньому засіданні, 30 серпня, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 2693-д “Про медіа”.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Він зазначив, що “за” проголосували 233 депутати.

Інформаційне управління Апарату ВР повідомило, що законопроєктом (реєстр. №2693-д) пропонується:

    привести у відповідність до вимог та критеріїв Директиви Європейського Союзу про аудіовізуальні медіа послуги визначення термінів «європейський продукт», «європейська студія-виробник», «національний продукт», «незалежна студія-виробник»;

    посилити процедуру захисту авторських та суміжних прав;

    з числа суб’єктів, на які поширюється регулювання Закону «Про медіа», вилучити іноземні нелінійні медіа та іноземні платформи спільного доступу до інформації (зокрема, Netflix, Amazon Prime Video);

    вилучити положення про обов’язковість трансляції радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, які походять з країн, що є сторонами Європейської конвенції про транскордонне телебачення чи державами-членами Європейського Союзу, офіційними мовами цих держав;

    встановити заборону усім особам, зареєстрованим в офшорних зонах, брати участь у постачальниках електронних комунікаційних послуг.

Проєктом також пропонується конкретизувати вимоги до прозорості структури власності та контролю, врегулювати питання мовлення громад з урахуванням рекомендації експертів Ради Європи, зокрема в частині відокремлення суб’єктів мовлення громад від суб’єктів, заснованих місцевими органами влади.

Законопроектом передбачені вимоги, згідно з якими публікації вихідних даних онлайн медіа поширюватимуться лише на зареєстрованих суб’єктів.

Крім того, пропонується:

– програми США та Канади виключити з квоти європейського продукту;

– розширити гарантії захисту дітей від шкідливого контенту, відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи уточнити підстави для надання права на відповідь чи спростування інформації: закріпити, що такими підставами є поширення відомостей, які не відповідають дійсності.

Законопроєктом також пропонується уточнити порядок розповсюдження мовниками інформації про події значного суспільного інтересу, спростити умови реєстрації друкованих видань: встановити, що вони підлягають обов’язковій реєстрації лише на період військової агресії, посилити повноваження регулятора у частині накладання санкцій на суб’єктів у сфері медіа, конкретизувати обмеження у сфері медіа, пов’язані зі збройною агресією: уточнити перелік суб’єктів, які не можуть бути суб’єктами у сфері медіа в Україні, критерії забороненого контенту тощо.

Не грай в “російську рулетку” зі своїм бізнесом! Контролюй зв’язки, репутацію в медіа та знай актуальні вимоги законодавства – з рішенням LIGA360. Тільки в серпні отримай 5 робочих місць за 5000 грн/міс.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *