Рада змінює методологію розрахунку прожиткового мінімуму, посадових окладів та адміністративних штрафів

Рада змінює методологію розрахунку прожиткового мінімуму, посадових окладів та адміністративних штрафів

Депутати вирішили змінити методологію розрахунку прожиткового мінімуму.

Сьогодні прийнято за основу законопроєкт № 3515 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення”.

Зокрема, передбачається, що прожитковий мінімум встановлюватимуть у відсотковому співвідношенні до середньомісячної заробітної плати в Україні за рік, що передує року формування Державного бюджету України на наступний рік, з урахуванням прогнозного рівня інфляції поточного року.

Відсоткове співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати має становити не менше:

  • у 2021 році – 40 відсотків;
  • у 2022 році – 41 відсотків;
  • у 2023 році – 42 відсотків;
  • у 2024 році – 43 відсотків;
  • у 2025 році – 44 відсотків. У у 2031 році він становитиме 50 відсотків.

При цьому якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом трьох місяців перевищує більш ніж на 10 відсотків розмір затвердженого прожиткового мінімуму, Кабінет Міністрів України на основі моніторингу виконання Державного бюджету України має розглянути питання щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, змінюється методологія обчислення мінімального посадового окладу. Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) працівників підприємств, установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, встановлять у розмірі, не меншому за мінімальний розмір посадового окладу, встановлений на 1 січня календарного року для відповідних категорій працівників.

Мінімальний оклад (тарифна ставка) або інша мінімальна базова величина в системах оплати праці працівників інших підприємств, установ та організацій визначаються у розмірі, не меншому за 50 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної відповідно до закону.

Також законопроєкт вводить розрахункові одиниці, які використовуватимуть для кваліфікації адміністративних правопорушень в КУпАП. Розрахункова одиниця встановлюватиме закон про Державний бюджет України на відповідний рік.

Штрафи будуть розраховуватись у вигляді штрафної ставки, яка становить 2 % розрахункової одиниці.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *