РАУ не надаватиме податковій дані про адвокатів

РАУ не надаватиме податковій дані про адвокатів

Рада адвокатів України відмовилась передавати Державній податковій службі інформацію з Єдиного реєстру адвокатів України.

Відповідь, затверджену рішенням РАУ від 3 липня 2021 року № 52, аргументовано тим, що  Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Положення про РАУ та Порядок ведення ЄРАУ не  зобов’язують Раду адвокатів України передавати Державній податковій службі України та/або її територіальним органам інформацію, що міститься в ЄРАУ.

Таким чином, Рада відмовилась затверджувати проєкт Протоколу про порядок інформаційної взаємодії між ДПС та РАУ, зокрема щодо термінів, структури та формату відомостей, необхідних для забезпечення ведення обліку платників податків, а також обчислення та справлення податків і зборів.

РАУ звертає увагу, що регіональні ради видають свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та вносять відомості до Єдиного реєстру адвокатів України.

«Ради адвокатів регіонів згідно з чинним законом не здійснюють реєстрацію адвокатської діяльності і не видають реєстраційних посвідчень»,  – ідеться в рішенні РАУ.

Раніше «Юридична практика» писала, що адвокатів, які не оновлюють дані в ЄРАУ, притягатимуть до адміністративної відповідальності. Крім того, адвокатів хочуть перевести на спрощену систему оподаткування без реєстрації ФОП.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *