РАУ спростила оформлення ордерів адвокатів

РАУ спростила оформлення ордерів адвокатів

Рада адвокатів України внесла зміни до Положення про ордер адвоката на надання правничої (правової) допомоги. Цим спрощено оформлення ордерів адвокатів під час дії воєнного стану.

«Під час дії воєнного стану на території України дозволяється видача адвокатським бюро/адвокатським об’єднанням ордеру без скріплення його печаткою юридичної особи та без підпису керівника адвокатського об’єднання, адвокатського бюро.

Правовідносини між адвокатом, який надає правничу (правову) допомогу на підставі цього ордера та адвокатським об’єднанням, адвокатським бюро врегульовуються внутрішніми документами цих організаційно правових форм здійснення адвокатської діяльності», — ідеться у рішенні РАУ від 29 квітня 2022 року.

Ордер на надання правової допомоги посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Ордер видається:

  • адвокатом, який здійснює індивідуальну діяльність;
  • адвокатським бюро або
  • адвокатським об’єднанням та повинен містити підпис адвоката.

Типову форму ордера, а також єдині правила виготовлення, оформлення ордерів адвокатів, їх зберігання та обліку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер встановленої форми є обов’язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями для підтвердження правомочності адвоката.

З 2019 року бланки ордерів генеруються онлайн через «Особистий кабінет адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України. З 1 січня 2022 року — тільки онлайн.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.