Резидентам Дія Сіті встановлять спеціальний режим оподаткування

Резидентам Дія Сіті встановлять спеціальний режим оподаткування

Сьогодні парламент ухвалив за основу законопроєкт № 5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.

Законопроект спрямований на надання податкових стимулів ІТ індустрії.

Нагадаємо, 15 квітня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 4303 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, більш відомий як “закон про “Дія.Сіті”.

Проєкт змін до Податкового кодексу запроваджує низку заходів щодо стимулювання розвитку ІТ індустрії, а саме запровадження:

  • спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті;
  • спеціального режиму оподаткування окремих доходів працівників резидентів Дія Сіті та залучених ними гіг-спеціалістів (фахівців, які виконують роботи (надають послуги) в рамках здійснення резидентами Дія Сіті їх господарської діяльності на підставі гіг-контрактів, укладених відповідно до Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні»).

Спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті передбачає можливість переходу ними на оподаткування податком на прибуток підприємств за особливими умовами, що передбачають ставку податку у розмірі 9% та оподаткування лише низки операцій, таких як, зокрема:

  1. виплати процентів на користь нерезидентів – пов’язаних осіб, або нерезидентів, зареєстрованих в державах, що є «низькоподатковими» юрисдикціями;
  2. надання фінансової допомоги не платнику податку, яка не підлягає поверненню, або пов’язаній фізичній особі – неплатнику податку або пов’язаній особі – нерезиденту незалежно від наявності умови про повернення, або пов’язаній юридичній особі – неплатнику податку чи непов’язаній особі, яка залишається неповернутою протягом 12 календарних місяців (крім окремих випадків);
  3. безоплатне надання майна не платнику податку (крім окремих випадків);
  4. виплати, що здійснюються у зв’язку із вкладенням в об’єкти інвестицій (в тому числі придбанням майна), що перебувають за межами території України;
  5. придбання майна, робіт, послуг у неплатника податку – нерезидента, та/або передача майна, робіт, послуг неплатнику податку – нерезиденту (якщо розрахунки чи постачання майна, робіт, послуг за відповідними операціями не здійснено у 360-денний чи інший строк відповідно до законодавства);
  6. виплата роялті в сумах перевищення ліміту та в інших окремих випадках.

Спеціальний режим оподаткування окремих доходів працівників та гіг-спеціалістів резидентів Дія Сіті передбачає:

  • оподаткування податком з доходів фізичних осіб за ставкою 5%:

– заробітної плати працівників резидентів Дія Сіті;

– винагороди гіг-спеціалістів за гіг-контрактами, укладеними з резидентами Дія Сіті;

– авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори.

  •  сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі:

– мінімального страхового внеску – для працівників резидентів Дія Сіті;

– 22 відсотки від визначеного з урахуванням положень гіг-контракту розміру бази нарахування єдиного внеску, однак не більше максимальної та не менше мінімальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої законом – для гіг-спеціалістів резидента Дія Сіті.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *