«Робота судів в умовах воєнного стану не може бути припинена», – Рада суддів України

«Робота судів в умовах воєнного стану не може бути припинена», – Рада суддів України

За повідомленнями з офіційних джерел усі ключові інститути судової системи України продовжують свою діяльність. Зокрема Верховний Суд працює в штатному режимі. Однак хоча всі справи, призначені до розгляду Верховним Судом на 24 лютого 2022 року, знято з розгляду. Про дату та час розгляду справ повідомлять додатково.

Вища рада правосуддя продовжує працювати у штатному режимі. ВРП вживає всіх від неї залежних заходів для вчасного реагування на всі виклики, зумовлені військовою агресією. Так само і Державна судова адміністрація України, підприємства, що належать до сфери її управління, органи та установи системи правосуддя.

Крім того, 24 лютого 2022 року, в Києві відбулося чергове засідання Ради суддів України, в якому взяли участь всі 32 члени Ради.

Рада суддів України розглянула одне питання порядку денного:

  • Щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні в умовах припинення повноважень ВРП та воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією збоку РФ.

Як відбувається робота судів в умовах воєнного стану

Рада суддів України звернула увагу усіх судів України:

в умовах воєнного стану робота судів не може бути припинена,

Тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

Верховний Суд пояснив:

  • в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.
  • суди України наразі мають забезпечити розгляд термінових справ, зокрема пов‘язаних із питаннями оборон

Рада суддів України також розробила рекомендації судам щодо дій в умовах воєнної агресії РФ, які будуть розіслані судам та в органи й установи системи правосуддя.

З огляду на припинення повноважень Вищою радою правосуддя Рада суддів України звернулася до суб’єктів законодавчої ініціативи з пропозицією:

  • терміново внести законопроєкт та
  • ухвалити закон, яким передбачити, що якщо Вища рада правосуддя є неповноважною у зв’язку з відсутністю достатньої кількості її членів, її повноваження, за виключенням повноважень, передбачених Конституцією України, тимчасово здійснює Рада суддів України.

Це потрібно з метою забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні,

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.