російськими окупантами в Україні скоєно 74 злочини відносно журналістів

російськими окупантами в Україні скоєно 74 злочини відносно журналістів

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну скоєно 74 злочини відносно журналістів та інших представників ЗМІ. Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України із посиланням на дані Офісу Генерального прокурора.

Серед журналістів:

  • загинули 18 осіб (з яких 15 чоловіків та 3 жінки),
  • викрадено 8 осіб (4 чоловіка та 4 жінки),
  • отримали поранення 13 осіб,
  • безвісно зникли 3 особи,
  • зазнали залякування 15 журналістів.

Крім того зафіксовано щонайменше 7 фактів обстрілів, які призвели до пошкодження або знищення телевеж, ТРК. Зафіксовано 22 блокування та кібератак на ЗМІ.

Всього за даними Генеральної прокуратури України рф скоєно 74 злочини відносно представників ЗМІ, серед яких 19 щодо громадян інших держав.

«Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну журналістська спільнота об’єдналась і єдиним фронтом виступила проти російської пропаганди. Адже нині Україна всіма можливими способами бореться за свою незалежність. І в цих жорстоких боях, на жаль, є жертви — констатує МКІП. — Україна співпрацює з низкою міжнародних правозахисних організацій та щоденно інформує їх про злочини російських окупаційних військ щодо журналістів, які у надлюдських умовах висвітлюють події на передовій. Кожна смерть та кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково буде розслідуваний, а винні — притягнуті до кримінальної відповідальності».

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.