Розширено перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій

Уряд розширив перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій.

Зокрема, змінами до урядової постанови № 413 врегульовуються порядок та процедура надання статусу УБД українським громадянам, які стали на захист України від початку повномасштабного вторгнення російської федерації, з лютого 2022 року.

Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань. При цьому не встановлюються вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій.

Підтвердженням виконання бойових завдань військовослужбовцем є витяги/копії (за наявності хоча б одного з таких документів):

– бойових донесень;

– журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

– вахтових журналів;

– польотних листів;

– матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Для отримання статусу УБД командири військових частин звертаються до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебуває військова частина, або військовослужбовці самостійно звертаються через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

Хочете першими отримати суперпропозицію на рішення LIGA360? Заповніть форму до 20 листопада і дізнайтеся про акційні умови до дня народження LIGA ZAKON.

Джерело

Поделиться