Санкції проти “судді Вовка”: США б’ють по корупції та змушують українську владу діяти – Бутусов

Санкції проти "судді Вовка": США б’ють по корупції та змушують українську владу діяти - Бутусов

США наклали санкції на голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, послугами якого користувались Янукович, Порошенко та Зеленський. Америка завдала удар по корупції, яку українці не здатні подолати самі.

США вирішили подолати корупцію в судах України попри спротив українського керівництва.

І, мабуть, вперше прибічники Петра Порошенка та Володимира Зеленського не будуть сперечатись, хто з цих двох президентів більшою мірою винний у мафіозних схемах Вовка – вони обидва однаково користувались корумпованим ОАСКом, однаково захищали Вовка та співпрацювали з ним.

Нагадаю, що Окружний адмінсуд та проєкт Вовка створили у 2010-му році проросійський президент Віктор Янукович та його неофіційний керівник судової влади Андрій Портнов. Вовк користувався особливою довірою керівництва "Партії регіонів" і він створив ручний орган для ухвалення та перегляду фактично будь-яких рішень щодо будь-яких державних органів центральної влади. Оскільки влада Януковича перетворювалась на відверто бандитську, була потрібна структура, яка мову "понятій" оформлює у судові рішення.

У 2013-му році саме Окружний адмінсуд Києва ухвалив рішення, на підставі яких Янукович послав "Беркут" розганяти Євромайдан, "беркутівці" били протестувальників.

Здавалося б, Петро Порошенко, який одержав владу завдяки перемозі Майдану, мав би очистити суди й прибрати одіозних керівників епохи Януковича. І дійсно, Порошенко підготував указ про ліквідацію 9 окремих апеляційних адміністративних судів, але… саме ОАСК залишили.

За Порошенка в березні 2015-го Вовк переобрався на посаду голови ОАСК і зберіг там все своє угруповання. Все ж таки керувати державою в ручному режимі завдяки судовим рішенням за схемою Януковича виявилось дуже зручно.

У 2019-му владу отримав Зеленський, який обіцяв боротися з корупцією часів Порошенка, але "новими обличчями" у владі в судах стали… знов старі керівники епохи Януковича. Заступниками голови Офісу президента Зеленський призначив адвокатів того самого Андрія Портнова. Так, учасник розгону Майдану Олег Татаров отримав від Зеленського повний контроль над правоохоронним сектором.

Вспомните новость: Вовк обсуждал в кабинете назначение Тупицкого главой КС с Портновым и Богданом, – Бутусов

У 2019-му році Національне антикорупційне бюро та Генеральна прокуратура оприлюднили сенсаційні записи розмов у кабінеті Вовка, де обговорюють ухвалення незаконних рішень, хабарі, і в серпні Вовку пред'явили підозру. Здавалось, от зараз виступить із заявою Зеленський та накаже Баканову "прибрати того чорта". Але… навпаки, прокурора Горбатюка, який ухвалив підозру, з ГПУ звільнили, і в січні 2020-го підозрюваний Вовк спокійно переобирається головою ОАСК вже при третьому президенті, і Зеленський починає активно користуватися послугами Вовка – так само, як і його попередники.

Яка ж вартість статків судді, якого захищають три президенти поспіль? 7 квітня НАБУ затримала при отриманні хабара в інтересах Вовка рідного брата голови ОАСК – заступника начальника управління Служби зовнішньої розвідки Юрія Зонтова. На одній з конспіративних квартир, де Вовк тримав хабарі готівкою, НАБУ вилучила близько 4 мільйонів доларів! Це просто готівка для поточних розрахунків, без нерухомості, без банківських рахунків, без закордонних активів та акцій компаній, і це, за даними НАБУ, не єдина така квартира-сейф у судді.

Після такого скандалу 13 квітня 2021-го року президент Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про ліквідацію ОАСК, який був позначений як невідкладний – тобто, який парламент має розглянути поза чергою. Зеленський розповів про цей законопроєкт дуже правильними словами: "Сьогодні я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований".

"Поданий законопроект засвідчує вірність Президента своїм обіцянкам щодо повного очищення судової системи, яка втратила довіру громадян України", – йшлося в повідомленні на сайті глави держави.

І хто б міг подумати, але президент Зеленський… збрехав. Слуги народу в парламенті просто відмовились розглядати "невідкладний" президентський законопроект, який лежить на розгляді вже півтора роки, і Зеленський "забуває" нагадати про це своїй фракції! А Вовк продовжує виконувати замовлення Офісу президента попри цілих дві кримінальні справи.

Згадайте новину: ЗООПАРК! Судья Вовк из Печерского суда приказал снять подозрение с судьи Вовка с ОАСК

Але Вовк відзначився не тільки видатною корупцією, але й прямою державною зрадою.

30 листопада 2021-го року ОАСК приймає до розгляду позов… колишнього президента Віктора Януковича, творця ОАСКу, який рішенням українського суду засуджений заочно за державну зраду та заклики до агресії РФ проти України. Після початку вторгнення у лютому 2022-го секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що група судів включно з ОАСКом змовилась проголосити Януковича президентом після захоплення Києва. Цей заколот суддів розслідують журналісти, але… чомусь правоохоронні органи після заяви секретаря РНБО нічого не розслідують.

Здавалося б, за таку відкриту атаку на свою владу та на українську державність Зеленський та "слуги народу" нарешті мали б проголосувати "невідкладний" законопроєкт, але Вовк працює собі спокійно і досі. Недоторканий для влади. Невразливий для закону.

Але, на щастя, злочини, які толерують в Україні, не толерують та не сприймають наші союзники, і США зробили Вовка від сьогодні персоною нон-грата в усіх цивілізованих країнах та змусили Україну визначитись.

Що робити з проросійським корупціонером, якого влада України захищає попри все?

Згадайте новину: Не прошло и года:( Суддю Вовка мають примусово доставити в антикорсуд для обрання запобіжного

Тепер буде справжній тест на політичну відповідальність депутатів Верховної Ради, бо президент у цій справі вже збрехав, і покладатись на нього не варто.

Питання стоїть так: кожен депутат, який не підтримає постанову про голосування "невідкладного" законопроєкту про ліквідацію ОАСК, стане співучасником злочинного угруповання Вовка, співучасником корупції ОАСК, співучасником дій російської агентури.

Депутати мають негайно розглянути законопроєкт про ліквідацію ОАСК. Буде цікаво подивитись, хто з яких причин виявиться відсутнім на засіданні, хто не проголосує "за".

Особлива увага буде прикута, звичайно, до голосування фракцій "Європейська солідарність" та "Слуга народу". Вони мають показати всім нашим союзникам та народу України, що якщо не здатні побороти корупцію самотужки, то можуть зробити це хоча б під тиском США.

Автор новини: Юрій Бутусов

Джерело: Цензор.НЕТ

Вспомните новость: НАБУ обнаружило тайное хранилище наличных денег главы Окружного админсуда Киева Павла Вовка – конфисковано более 5 миллионов долларов

Джерело: protocol.ua

Поделиться