Санкційну політику України щодо республіки білорусь можуть посилити

Санкційну політику України щодо республіки білорусь можуть посилити

На розгляд Верховної Ради України подано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо санкційної політики держави Україна по відношенню до держави республіка білорусь» (реєстр. № 7411).

Він передбачає запровадження Україною спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів у відношенні білорусі, які передбачають зокрема:

  • визначення правових засад та закріплення на законодавчому рівні механізму примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності республіки білорусь;
  • розширення переліку суб’єктів, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, протидії терористичній діяльності, а також запобігання порушенню, відновлення порушених прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства;
  • розширення переліку підстав для припинення громадянства України, особами, які мають подвійне громадянство (України та республіки білорусь).

Відповідні зміни пропонується внести до Законів України

  • «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів»,
  • «Про санкції»
  • «Про громадянство України».

Автори законопроекту пропонують визначити на рівні закону:

«республіка білорусь – держава, яка підтримує російську федерацію у збройній агресії проти України шляхом надання збройним силам держави-агресора безперешкодного доступу до своєї території та об’єктів військової інфраструктури для здійснення бойових дій проти України».

У пояснювальній записці до законопроекту уточнюється, що згідно з нормами міжнародного права, білорусь є співагресором. Резолюція Генеральної асамблеї ООН «Визначення агресії» від 1974 року чітко кваліфікує дії пов’язані з наданням своєї території для здійснення нападу однієї держави на іншу, як акт військової агресії.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.