Що впливає на розмір субсидій: роз’яснення Мінсоцполітики

Механізм субсидій передбачає компенсацію витрат громадянам на оплату житлово-комунальних послуг і розрахований на те, щоб застосовувати гнучкий індивідуальний підхід для розрахунку субсидій.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, повідомляє пресслужба міністерства.

Віталій Музиченко вказав, що рахунок за ЖКП — річ індивідуальна і складається з двох величин: тарифу за послугу та кількості спожитої послуги.

Також він зазначив, що на розмір субсидії впливають кілька факторів:

— умови проживання людини (параметри тих послуг, які людина використовує);

— ціна і тариф, яка встановлена відповідним органом для конкретного виду послуги;

— доходи членів домогосподарства.

«Індивідуальний підхід базується на тому, що кожне домогосподарство має визначений індивідуальний відсоток платежу, який сплачується відповідно до доходів. А також полягає ще й в тому, що громадянин має можливість у будь-який час вибрати форму отримання виплат (готівкову, безготівкову). Так, на сьогодні 95% субсидіантів отримують виплати в готівковій формі», — зазначив заступник міністра.

Крім того, Віталій Музиченко звернув увагу на те, що з 2018 року для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було спрощено процедуру отримання субсидій.

«Для отримання субсидій відповідній категорії громадян необхідно: стати на облік як ВПО за адресою проживання без реєстрації місця проживання, без переоформлення особових рахунків, оформлення договорів оренди, виключно на підставі довідки ВПО, за адресою проживання оформити житлову субсидію», — зазначив він.

Судові рішення про оскарження неправомірних донарахувань по комунальних послугах ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Цю систему можна протестувати за посиланням.

Все про субсидії можна дізнатись в модулі «Законодавство» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

Вам також буде цікаво:

Кабмін змінив принцип формування ціни на газ для населення

Скасовані судом комунальні тарифи є нечинними з моменту прийняття: кияни можуть вимагати перерахунок

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *