Штрафи за порушення ПДР надсилатимуть належним користувачам авто

Визначено процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача. Ці зміни пов’язані з введенням відеофіксації порушень ПДР).

Відповідний Порядок внесення відомостей об належного користувача транспортного засобу в Єдиний державний реєстр транспортних засобів затверджено постановою від 14 листопада 2018 № 1197, яка набула чинності сьогодні, 15 січня.

Про яких належних користувачів можна внести відомості до Реєстру?

1) належний користувач, якого визначає безпосередньо власник транспортного засобу;

2) працівник, якого визначає керівник юридичної особи;

3) користувач, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність;

4) користувач на підставі договору оренди;

5) користувач на підставі договору лізингу;

6) користувач на підставі тимчасового реєстраційного талона.

Належні користувачі у разі внесення про них відомостей до Реєстру нестимуть відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі або в режимі фотографування (відеозапису).

Обов’язковою умовою для внесення в Реєстр відомостей про належного користувача є наявність у нього водійського посвідчення (окрім належного користувача — керівника юридичної особи лізингоотримувача).

Внести відомості до Реєстру можна в сервісних центрах МВС або онлайн на сайті Головного сервісного центру МВС.

Інформація до Реєстру вноситься безкоштовно.

Не можна одночасно вносити відомості про декілька належних користувачів відносно одного транспортного засобу. Відомості про нового належного користувача можуть бути внесені тільки після внесення запису про виключення з Реєстру попереднього користувача.

Які відомості вносяться до Реєстру?

1) ПІБ і дата народження;

2) повне найменування і код згідно ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

3) адреса місця проживання (перебування) фізичної особи або адреса місцезнаходження юридичної особи;

4) назва, серія (за наявності), номер, дата видачі документу, що посвідчує особу, що підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи, і найменування органу, що його видав;

5) ІПН (крім фізичних осіб, які по своїх релігійних переконаннях відмовилися від прийняття реєстраційного номера);

6) VIN- код транспортного засобу, марка, модель, номерний знак, свідоцтво про реєстрацію. У разі відсутності VIN- коду вноситься номер однієї із складових частин транспортного засобу (кузов, шасі, рама);

7) номери мобільних телефонів та e-mail власника і належного користувача;

8) строк, на який вносяться відомості про належного користувача в Реєстр;

9) посада працівника — у разі, якщо в Реєстр вносяться відомості про працівників юрособи.

Також вказується дата і час внесення відомостей до Реєстру і спосіб внесення (через веб-сайт або шляхом звернення до сервісного центру МВС).

На який строк вносяться відомості?

Відомості про належного користувача вносяться в Реєстр на строк, визначений власником транспортного засобу або на строк дії доручення/договору оренди/договору лізингу/тимчасового реєстраційного талона.

Також відомості можуть виключатися з Реєстру достроково, зокрема, при перереєстрації транспортного засобу, за заявою власника або у разі дострокового розірвання договору оренди або лізингу.

Усі форми заяв доступні в модулі «Типові договори і шаблони», який входить до складу Інформаційно-правових систем «ЛІГА:ЗАКОН». Для того, щоб ознайомитися з можливостями і наповненням ІПС «ЛІГА:ЗАКОН» детальніше, скористайтеся тестом

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *