Штрафи за порушення законодавства про економічну конкуренцію розміром більше 68000 грн. накладатимуться тільки АМКУ

Сьогодні, 27 липня 2011 року, набув чинності Закон “Про внесення змін до деяких законів України відносно удосконалення правового регулювання у сфері захисту економічної конкуренції” № 3567 – VI.

Згідно із Законом справа про надання дозволу на здійснення погоджених дій і на концентрацію може бути закрито без ухвалення рішення по сутізокрема, за наявності рішення органу Антимонопольного комітету про визнання заявлених погоджених дій, концентрації здійсненими з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Закон “Про захист економічної конкуренції” № 2210 – III доповнений положенням про валюту плати для відшкодування витрат, пов’язаних з розглядом таких справ, – гривні. Суб’єкти, що знаходяться за межею України, можуть вносити плату в доларах США або в євро по офіційному курсу НБУ на день внесення плати.

Рішення про накладення штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції розміром понад 4000 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (понад 68000 гривен) прийматимуться виключно Антимонопольним комітетом, адміністративною колегією АМКУ на її засіданнях.

На відправників кореспонденції, адресованої органам АМКУ, покладений обов’язок надання доказів того, що документи були відправлені (здані на пошту) до закінчення терміну їх подачі (до 24 годин останнього дня терміну), якщо АМКУ кореспонденції не отримував.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.