Штрафи за непристебнуті ремені можуть істотно збільшити

Члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на засіданні 10 квітня розглянули проект Закону № 10131 про внесення зміни до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Метою законопроекту є зменшення смертності та травматизму на дорогах України, а його завданням – збільшення рівня використання ременів безпеки та мотошоломів через посилення адміністративної відповідальності за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Згідно з чинним Законом адміністративне покарання за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами в Україні становить 3 НМДГ, а саме 51 грн. Розмір цього штрафу є неспівмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил.

Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 КУпАП і збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 до 510 грн. Таке збільшення пов’язане зі значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Необхідність прийняття законопроекту під час обговорення обумовлювалася високим рівнем смертності та травматизму на дорогах. За показниками аварійності та наслідками дорожньо-транспортних пригод Україна є одним із лідерів поміж європейськими країнами.

З огляду на значну суспільну небезпеку автори проекту запропонували збільшити штраф за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами в 10 разів та встановити його на рівні 30 НМДГ, тобто в розмірі 510 грн.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *