Штрафи за спалювання листя і газонів пропонують збільшити в чотири рази

Народний депутат Юрій Бублик запропонував посилити відповідальність за випалювання листя і завдання шкоди родючому шару землі і екосистемі в цілому, а також розширити коло осіб, які мали б право розглядати справи про такі адміністративні правопорушення (надати повноваження залізничникам, СЕС, представникам Мінагрополітики, пожежникам і т. п.).

Відповідний законопроект № 8382 зареєстровано у Парламенті.

Зокрема, за випалювання рослинності або її залишків і опалого листя в парках, інших зелених насадженнях і газонів в населених пунктах пропонується ввести штраф від 40 до 80 НМДГ (від 680 до 1360 грн.) для громадян (зараз штраф складає від 10 до 20 НМДГ) і від 80 до 100 НМДГ (від 1360 до 1700 грн.) для підприємців і посадовців (зараз від 50 до 70 НМДГ).

Також запропоновано декриміналізувати відповідальність за знищення або пошкодження стерні, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, розмір яких менше 1 га, а замість цього встановити адміністративні штрафи за ці дії для власників таких ділянок – від 900 до 1500 НМДГ (від 15 тис. 300 грн. до 25 тис. 500 грн.) для громадян і для фізичних осіб-підприємців і посадовців – від 1000 до 1600 НМДГ (від 17 тис. до 27 тис. 200 грн.).

За знищення або пошкодження вогнем або іншим способом лісових масивів, сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, розмір яких більший 1 га, планується збільшити штрафні санкції і ввести позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Нагадаємо, Мінприроди вже запропонувало істотно підвищити штрафи за подібні порушення

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *