Скасування податків на імпорт генераторів, обігрівачів та акумуляторів: Кабмін ухвалив додаткову постанову

Закупівлі державою, територіальними громадами та об’єднаними територіальними громадами обладнання, необхідного для відновлення та забезпечення стабільної роботи енергосистеми не підпадатимуть під дію вимог закону «Про публічні закупівлі» про локалізацію.  Про це йдеться в постанові Кабміну №1261 від 11 листопада 2022, повідомив Урядовий портал.

Урядове рішення передбачає, що вимоги до локалізації, визначені пунктом 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про публічні закупівлі»  не застосовуються до товарів та послуг, операції з постачання яких в рамках боротьби з COVID-19 звільнено від оподаткування ПДВ та сплати ввізного мита згідно з Постановою № 224 від 20 березня 2020 р.

В Кабміні нагадали, що згідно з Законом «Про публічні закупівлі» замовник може здійснювати закупівлі низки товарів лише, якщо ступінь локалізації їх виробництва дорівнює чи перевищує певний рівень (в 2022 році це 10%, в 2023 році – 15% тощо). 

Раніше ми писали, що Кабмін скасовує податки на імпорт генераторів. Це передбачено постановою від 09 листопада 2022 р. № 1260 «Про внесення змін до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита». Документ набув чинності сьогодні, 11 листопада.

Тарас Мельничук, постійний представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, повідомив, що зазначеною постановою було включено до Переліку товарів, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, наступні позиції:

– електрогенераторні установки;

– трансформатори;

– обладнання та пристрої для фільтрування або очищення води;

– електричні акумулятори, включаючи сепаратори для них;

– електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, перемикачі, роз’єднувачі, запобіжники плавкі, блискавковідводи, обмежувачі напруги, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки та інші з’єднувачі, коробки з’єднання) для напруги понад 1 000 В;

– електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл чи для приєднання до електричних кіл або в електричних колах (наприклад, вимикачі, роз’єднувачі, перемикачі, реле, запобіжники плавкі, пристрої для гасіння стрибків напруги, штепсельні вилки і розетки, патрони для ламп та інші з’єднувачі, коробки з’єднання) для напруги не більш як 1 000 В;

– з’єднувачі для оптичних волокон, волоконно-оптичних джгутів або кабелів;

– пульти, панелі, розподільні щити;

– ізолятори.

Хочеш побачити українське законодаство станом на певну дату? Спробуй функціонал Time Maschine у LIGA360. Дізнайся більше інструментів для правового аналізу за посиланням 

Отримай суперумови на рішення LIGA360 – тільки до дня народження LIGA ZAKON. Забронюй свою знижку до 18 листопада.

Джерело

Поделиться