Скасувати штраф за порушення ПДР на 525 грн і стягнути 9000 грн витрат на адвоката — рішення суду

Скасувати штраф за порушення ПДР на 525 грн і стягнути 9000 грн витрат на адвоката — рішення суду

Багато хто не бажає оскаржувати штрафи, виписані за порушення правил дорожного руху, оскільки витрати часу і зусиль значно більші, ніж сума штрафів. Однак, якщо порушення дійсно не було, то можна спробувати у суді скасувати штраф за порушення ПДР. А на додачу стягнути 9000 грн витрат на адвоката.

Так сталося у справі № 642/7329/21 за адміністративним позовом особи до інспектора патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Спочатку Ленінський районний суд м. Харкова, рішенням від 17 листопада 2021 року:

 • скасував постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі
 • провадження у справі про адміністративне правопорушення закрив,
 • стягнув за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції судовий збір у розмірі 454 гривні.

Затим, додатковим рішенням від 7 грудня 2021 року:

 • задовольнив заяву представника позивача, адвоката про винесення додаткового рішення щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу по справі
 • стягнув з Управління патрульної поліції витрати на професійну правничу допомогу адвоката у розмірі 9000 (дев`ять тисяч) грн.

Як стягнути 9000 грн витрат на адвоката?

Адвокат подав заяву про стягнення суми витрат на правничу допомогу після отримання рішення у справі.

Суд у свою чергу вказав, що відповідно до ч. 2-7ст. 134 КАС України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Для цілей розподілу судових витрат:

 1. розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
 2. розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення цих витрат.

На підтвердження витрат на правову допомогу під час розгляду даної справи, представником позивача до суду надано:

 • договір про надання правової допомоги адвокатських послуг від 26.10.2021;
 • акт приймання-передачівиконаних робіт від 19.11.2021;
 • копії квитанцій про сплату витрат на правову допомогу за договором від 26.10.2021.

Перелік наданих послуг

За актом прийманан-передачі адвокат передав, а клієнт прийняв такі послуги:

 • захист прав та представництво інтересів клієнта з оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення;
 • проведення попередньої консультації адвоката з клієнтом, формування стратегії, узгодження правової позиції адвоката і клієнта;
 • збір доказів у справі про адміністративне правопорушення, шляхом складання адвокатських запитів і отримання відповідей на них;
 • складання та подання позовної заяви та інших процесуальних документів, передбачених КАС України до Ленінського районного суду м. Харкова;
 • захист законних прав та інтересів Клієнта;
 • отримання рішення Ленінського районного суду м. Харкова від 17.11.2021 р. по справі № 642/7329/21.

Згідно п.1.2 Акту приймання-передачі наданих послуг до договору №26-01/10-21 від 26.10.2021 року про надання правничої допомоги від 19.11.2021 року: загальна вартість послуг склала 9000 (дев`ять тисяч) гривень.

Рішення суду про стягнення 9000 грн витрат на адвоката

Враховуючи, що витрати на правову допомогу:

 • документально підтверджені та доведені,
 • пов`язані з розглядом справи,
 • їх розмір є обґрунтованим та пропорційним до предмета спору,
 • відповідач своїм правом на подання відзиву, клопотань та пояснень не скористався,

— суд дійшов висновку про задоволення заяви щодо стягнення на користь позивача витрат на професійну правничу допомогу у загальному розмірі 9000,00 грн.

Це рішення 10 лютого 2022 року було залишено в силу Другим апеляційним адміністративним судом.

.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *