Служба безпеки України викрила факти нанесення значної шкоди довкіллю у Закарпатті

Служба безпеки України викрила факти нанесення значної шкоди довкіллю у Закарпатті

Служба безпеки України викрила факти нанесення значної шкоди довкіллю у Закарпатті

Джерело: пресслужба СБУ

Значна шкода довкіллю Закарпатської області виявлена Службою Безпеки України в Закарпатському регіоні.

У скоєнні правопорушень щодо нанесення значної шкоди довкіллю керівництво ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Підприємство спеціалізується на транспортуванні нафтопродуктів.

Слідство має дані про те, що співробітники підприємства самовільно (без наявності будь – яких дозвільних документів) здійснили  демонтаж резервної гілки нафтопроводу «Самара – Західний напрямок». Зокрема, демонтовано цистерни та майже 33 км трубопроводу.

Значна шкода довкіллю полягає у забрудненні майже 20 тис. м² земель залишками паливно-мастильних матеріалів. Частина із них – поблизу місцевого водозабору. Відповідно до висновку експертів, сума збитків сягає 34 мільйонів гривень.

Колишньому головному інженеру компанії «Прикарпатзахідтранс» вже повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 239 (забруднення або псування земель), ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до протиправної діяльності.

Викриття протиправної діяльності проводилося під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може зазнавати кримінального покарання, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадуємо, в Україні можуть посилити кримінальну відповідальність за злочини проти довкілля.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *