Спадщина та подарунок від близького родича – чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію?

Спадщина та подарунок від близького родича – чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію?

Спадщина та подарунок від близького родича –  у таких випадках подавати одноразову добровільну декларацію не потрібно.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів. Такий порядок декларування врегульований п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. Податкового кодексу України.

Оподаткування доходів фізичних осіб закріплене у положеннях розділу IV ПКУ.

Декларантами в порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути виключно фізичні особи, з них:

  • резиденти України (в тому числі само зайняті особи);
  • нерезиденти України, які на момент нарахування податкового зобов’язання. Або набуття об’єкта декларування були резидентами України.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ. Відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані особи.

Об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою оподаткування. Така сама ставка оподаткування використовується і для оподаткування подарунків.

Таким чином, платник податків, що отримав спадщину, або подарунок, якщо вони отримані від спадкодавця/дарувальника першого та другого ступеня спорідненості, не зобов’язаний подавати одноразову добровільну декларацію.

Виключення – наявність інших підстав для подання такої декларації.

Нагадаємо, що 1 вересня 2021 року, розпочалося одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *