Способи захисту прав на земельні ділянки: позиція Верховного Суду

Верховний Суд постановою у справі № 922/2155/18 від 22.06.2020 уточнив висновок викладений у постанові колегії Господарського суду ВС від 15.05.2018 у справі № 922/2652/17 щодо належності обраного способу захисту при вирішенні спорів у земельних правовідносинах.

З повним текстом постанов зручно ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Тестовий доступ в систему можна оформити тут.

З огляду на встановлені статтею 152 Земельного кодексу способи захисту прав на земельні ділянки та визначені статтею 5 ГПК вимоги щодо ефективності способу захисту права, позивач у спорі про захист прав на земельну ділянку може пред’явити будь — яку позовну вимогу, яка не передбачена законом або договором, а суд може захистити порушене право у заявлений спосіб, у тому числі й шляхом визнання відсутнім права, але за умови, що такий спосіб захисту прав на земельну ділянку, обраний позивачем, відновлює (захищає) порушене право позивача або нівелює негативні для нього наслідки у зв’язку з порушенням права, тобто, є ефективним способом захисту і виключає у подальшому необхідність пред’явлення інших позовів для захисту (відновлення) порушеного права.

Захистити своє майно від рейдерів вже зараз допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від «ЛІГА:ЗАКОН». Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об’єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від «ЛІГА:ЗАКОН», за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Емфітевзис: перспективи у світлі відкриття ринку землі

Плата за землю з фізосіб: що змінилося у 2020 році

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.