США та ЄС затвердили чергові санкції проти росії та білорусі

США та ЄС затвердили чергові санкції проти росії та білорусі

Рада Європейського Союзу затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти рф і білорусі. Також Міністерство торгівлі США розширило список юридичних особи з росії та білорусі, яка потрапили під американські експортні обмеження.

Санкції ЄС

Новий пакет санкції ЄС включає низку заходів, спрямованих на ефективне перешкоджання здатності Росії продовжити агресію.

Зокрема, ЄС вирішив:

  • заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з Росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме від шести місяців для сирої нафти до восьми місяців для інших нафтопродуктів.
  • поширити діючу заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи (Сбербанк, Кредитний банк Москви та Російський сільськогосподарський банк), а також Білоруський банк розвитку та реконструкції.
  • призупинити мовлення в ЄС ще трьох російських державних телеканалів: «Россия РТР/РТР Планета», «Россия 24» і “Міжнародний телецентр”.
  • розширити список осіб та організацій, на яких поширюються обмеження на експорт товарів і технологій подвійного використання. Такі доповнення до списку включають як російські, так і білоруські організації.
  • розширити перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки росії. Він включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.
  • заборонити надання в росії бухгалтерських послуг, зв’язків з PR та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.
  • застосувати ряд персональних санкцій щодо фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, а також на оборонні і фінансові організації.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному журналі ЄС.

Санкції США

Міністерство торгівлі США внесло зміни до правил експортного контролю США (EAR), додавши71 юридичну особу з рф та білорусі до списку осіб, які потрапили під торговельні обмеження.

До цього переліку, зокрема, увійшли «Центральне морське конструкторське бюро «Алмаз», «Центральне конструкторське бюро морської техніки «Рубін», «Авіаційний комплекс ім. С.В. Іллюшина», «Дослідно-конструкторське бюро імені А. С. Яковлєва», Головне управління глибоководних досліджень міністерства оборони росії, Конструкторське бюро хімічного машинобудування (КБХМ), науково-виробничий центр «Сапсан», російська телекомунікаційна компанія «Воентелеком», РФЯЦ-ВНДІЕФ, «Газпром нафта шельф», та інші підприємства.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.