Страховики звітуватимуть по-новому у 2022 році починаючи зі звітності за І квартал

Страховики звітуватимуть по-новому у 2022 році починаючи зі звітності за І квартал

НБУ нагадує, що з 1 січня 2022 року страховики звітуватимуть по-новому разом з іншими учасниками ринку небанківських фінансових послуг.

Відтепер вони мають керуватися Правилами складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затвердженими постановою Правління Національного банку України від 25 листопада 2021 року № 123 (далі – Правила № 123).

За оновленими процедурами страховики мають звітувати Національному банку вже починаючи зі звітного періоду 2021 року. За оновленими показниками звітності – починаючи зі звітності за І квартал 2022 року.

З метою адаптації до нових вимог, звітування страховиків за 2021 рік здійснюватиметься за вимогами які діяли у 2021 році.

Однак строки звітування, визначені  Правилами № 123, застосовуються з 1 січня 2022 року. Отже, страховики мають подати до Національного банку звітність за 2021 рік (станом на  1 січня 2022 року) не пізніше 28 лютого 2022 року.

Докладніше про це за посиланням.

Національний банк нагадує про необхідність дотримання страховиками строків подання звітності, зазначених у Календарі подання звітності.

Вимоги до складання та подання звітності, затверджені попереднім регулятором, скасовано.

Водночас  Національний банк звертає увагу, що вимога щодо подання страховиками аудиторських звітів за результатами обов’язкового аудиту річної фінансової звітності та щодо надання впевненості стосовно річних звітних даних (даних звітності) сьогодні міститься у Положенні про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 24 грудня 2021 року № 153, яка набрала чинності з 1 січня 2022 року.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *