Страхування цивільної відповідальності замість перевірок з пожежної безпеки: Закон прийнято

Верховна Рада підтримала в цілому важливий дерегуляційний закон (проєкт № 3361), який дасть змогу замінити перевірки з пожежної безпеки на страхування відповідальності для бізнесу.

«Це законопроєкт, який ми обіцяли бізнесу і виконуємо обіцянку щодо спрощення роботи в Україні. Ідея дуже проста. Якщо бізнес отримав страховий поліс відповідальності, то він звільняється на дію цього полісу від перевірок. Поки закон розповсюджується тільки на пожежні перевірки, але в майбутньому плануємо розширити підхід і на інші сфери», – пояснив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами представника «Слуги Народу», ініціативу підтримали бізнес-асоціації, страхові компанії та НБУ.

Яким має бути мінімальний розмір страховки:

із середнім ступенем ризику – не менше ніж 3000 мінімальних зарплат, виходячи з розміру мінімальної зарплати, що діє на день укладання договору страхування відповідальності;

із незначним ступенем ризику – не менше ніж 2000 мінімальних заробітних плат.

Термін страхової угоди – 2 роки.

Як зауважив Данило Гетманцев, ухвалення законопроєкту сприятиме дерегуляції бізнесу, гарантує відшкодування збитків постраждалим у разі пожежі, зменшенню рівня корупційних ризиків при перевірці стану пожежної безпеки, більш відповідальне ставлення бізнесів до норм пожежної безпеки.

Інфографіка: телеграм-канал народного депутата Ярослава Железняка

Бізнес потерпає від застарілих методів управління? Спробуйте рішення LIGA360. Працюйте в єдиному інформаційному середовищі для вирішення ключових завдань – legal research, контроль ризиків в умовах війни, аудит та комплаєнс, онбординг та перевірка контрагентів. Замовте презентацію LIGA360 для своєї компанії прямо сьогодні.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *