Строки дії територіальної юрисдикції судів необхідно продовжити

Строки дії територіальної юрисдикції судів необхідно продовжити

Парламентарі обговорили необхідності змін у системі місцевих судів у зв’язку з адміністративно – територіальною реформою в Україні.  Головна думка – кількість судів в Україні повинна відповідати кількості новостворених районів.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув Проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів» № 5387 від 16.04.2021 року. Активну учаcть в обговоренні питання взяв член Вищої ради правосуддя Сергій Болотін.

Законопроєкт передбачає продовження функціонування існуючої територіальної юрисдикції місцевих судів до 1 січня 2023 року. Сергій Болотін висловив позицію Вищої ради правосуддя щодо питання з приводу територіальної юрисдикції системи судів.  Вища рада правосуддя підтримує законопроєкт № 5387.

Основний аргумент – судова система, наразі, повинна бути готова у всіх аспектах до масштабного перенесення судів з одних населених пунктів до інших. Строки дії територіальної юрисдикції судів необхідно продовжити у зв’язку з фактичною неготовністю їх укрупнення.

Так, наприклад «Система Авторозподілу» ідентифікує декілька судів, як один об’єднаний. Хоча, фактична відстань між ними може складати до 60 кілометрів. Особливо ускладнене формування суддівської колегії. Тому Вища рада правосуддя вважає за потрібне відтермінувати створення нової системи місцевих судів до 1 січня 2023 року.

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *