Строки сплати штрафів за порушення ПДР збільшать

Строки сплати штрафів за порушення ПДР збільшать

За загальним правилом ст.307 КУпАП штраф, накладений на порушника, має бути сплачений ним не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови. Але коли йдеться про автоматичну фіксацію порушень ПДР, термін добровільної сплати складає лише 10 днів.

Виправити цю неузгодженість покликаний урядовий проект Закону №8285 від 15.12.2022 «Про внесення змін до статті 300-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення», передає «Закон і Бізнес».

Користуйтеся консультацією: Тактика захисту по ст. 130 КУпАП

Відзначається, що порушник ПДР має вкрай короткий строк для сплати штрафу за постановою. У зв’язку з цим непоодинокими є випадки незначного прострочення такої сплати, що має наслідком стягнення вже подвійного розміру штрафу, зазначеного у постанові. В результаті збільшується кількість постанов, що оскаржуються.

Крім того, у разі несплати штрафу протягом 10 днів,

постанова підлягає примусовому виконанню протягом 30 днів з дня набрання нею законної сили. Водночас, відповідно до Закону «Про виконавче провадження» виконавчі документи, за якими стягувачем є держава або державний орган, можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.

Пользуйтесь консультацией: Авто продал по доверенности а штрафы приходят и приходят.

Тож проектом пропонується внести зміни до статті 300-2 Кодексу:

– збільшити строки для сплати штрафу за постановою про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті з 10 до 15 днів;

– установити загальні строки для примусового виконання постанови.

Користуйтеся консультацією: Як водієві оскаржити штраф з дорожніх камер

Джерело: protocol.ua

Поделиться