Створенням Міністерства информполитики офіційно вводиться цензура, – правозахисники

Керівництво Українського союзу Хельсінкі з прав людини заявило, що Міністерство інформаційної політики стане офіційним цензоромякий покликаний встановлювати державні стандарти діяльності ЗМІ і контролювати дотримання цих стандартів.

Існування такого міністерства несумісне з принципами дотримання прав людини і верховенства права, суперечить концептуальним основам і конкретним планам, які містяться в проекті Національної стратегії з прав людини, говориться в повідомленні. Також йдеться про порушення Європейської конвенції з прав людини і Конституції України, адже цензура заборонена.

Правозахисники відмічають, що рішення про створення Міністерства інформаційної політики було прийняте в кулуарний спосіб, без жодного публічного обговорення і проведення належних експертиз, і тому повинно бути скасовано.

Джерело: УХСПЧ

Відмітимо, що новообраний Міністр информполитики Юрій Стець запевняє: Міністерство жодним способом не може впливати на введення цензури або посягання на свободу слова, а займатиметься розробкою стратегії інформаційної політики, забезпеченням інформаційної безпеки в умовах інформаційної війни, яка зараз існує з боку зовнішнього агресора – Росії.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *