Створено механізм швидкого заповнення посад державної служби: блог Тараса Лукаша

Створено механізм швидкого заповнення посад державної служби: блог Тараса Лукаша

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» № 2259- IX, який містить положення, що створюють можливість для призначення на посади в органах державної влади та місцевого самоврядування осіб без конкурсного відбору, зокрема без подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та без сертифікату про підтвердження рівня володіння державною мовою.

Здійснення правосуддя відноситься до сектору критичної інфраструктури, що вимагає сталої роботи судів та установ системи правосуддя в умовах воєнного стану. Безумовно, що забезпечення такої роботи залежить як від суддів, так і працівників апарату.

Тому відповідні новації Закону, без перебільшення, є довгоочікуваними і для судової системи, оскільки з моменту початку збройної агресії рф територію України залишило понад 5 млн. громадян України. І це без врахування  внутрішньої міграції в межах країни. Серед цих осіб чимала кількість державних службовців та працівників судової системи.

Слід визнати, що прийняття вказаного Закону створює механізм максимально швидкого заповнення посад державної служби, що вкрай важливо для судової системи зараз. Разом з цим, не менш важливим для функціонування системи в цей складний період є питання забезпечення її базових потреб на рівні функціональної необхідності, та, в першу чергу, збереження її кадрового складу.

Закон також містить норму, яка дає можливість особам, звільненим з посад державної служби у період дії воєнного стану, протягом одного року після припинення чи скасування воєнного стану бути прийнятими на рівнозначні посади державної служби без проведення конкурсу.

Вказаною нормою законодавець підкреслив, що людина, її життя і здоров’я є найвищою соціальною цінністю. Тому жінки, які вимушено залишили територію України задля забезпечення власної безпеки та безпеки своїх дітей, які, фактично, і є найціннішим скарбом та генофондом української нації, матимуть можливість повернутися на державну службу після припинення воєнного стану.

Тому важливою є праця кожної особи, де б вона не перебувала, збереження максимальної внутрішньої рівноваги та професійне виконання своїх службових обов’язків тими, хто залишається на території України!

 

Автор: Тарас Лукаш, начальник ТУ ДСА України в Одеській області

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.