Суд не дозволить виїзд дитини без згоди батька, якщо невідомі країна і період поїздки

Суд не дозволить виїзд дитини без згоди батька, якщо невідомі країна і період поїздки

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду роз’яснив, що дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за межі України у супроводі одного з батьків за відсутності згоди другого батька на підставі рішення суду може бути надано на конкретний одноразовий виїзд з визначенням його початку і закінчення.

Суд не може дозволити виїзд, не визначивши його часові рамки, а також країну перебування без згоди і супроводу батька, оскільки це суперечить чинному законодавству, що визначає рівність прав і обов’язків батьків у вихованні дитини. Подібний дозвіл може привести до фактичного позбавлення батька можливості брати участь у вихованні дитини і спілкуватися з нею.

Таким чином, Верховний Суд постановою від 16 серпня у справі № 766/15686/16-ц підтвердив висновки нижчих судів про те, що виїзд неповнолітньої дитини за межі України без згоди і супроводу батька є разовим, тобто надається судом на конкретну поїздку з конкретним періодом перебування за кордоном; не можна позбавити батька можливості знати про місцезнаходження дочки, умови проживання та інші обставини життя дитини.

Нагадаємо, Велика Палата вирішила, що якщо мати може забезпечити дитину за кордоном, суд дозволить виїзд всупереч волі батька, враховуючи не рівність сторін, а найкращі інтереси дитини.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM, створеній для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.