Суд виніс вироки стосовно громадян, які ухилялися від призову на військову службу під час мобілізації

Тлумацький районний суд Івано-Франківської області виніс вироки стосовно громадян, які ухилялися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Дії обвинувачених суд кваліфікував за статтею 336 Кримінального кодексу «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період».

Обвинувачені в судовому засіданні свою вину визнали повністю та підтвердили всі обставини, зазначені в обвинувальному акті, а саме: підтвердили, що пройшли військово-лікарську комісію та отримали повістки на відправку до Збройних Сил України, проте не прибули до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки без поважних причин. Стверджували, що щиро розкаються, запевнили суд, що більше такого вчиняти не будуть, просили суворо не карати.

Суд визнав їх винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 336 КК України, та призначив обвинуваченим покарання по три роки позбавлення волі кожному.

На підставі статті 75 КК України їх було звільнено від відбування основного покарання у виді трьох років позбавлення волі з випробуванням та встановлено іспитовий строк тривалістю один рік.

На обвинувачених покладено обов’язки, які передбачені статтею 76 КК України.

За матеріалами порталу «Судова влада України»

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА – пов’язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Джерело

Поделиться