Суддям дозволять піти у відставку тільки після 10 років на цій посаді

Суддям дозволять піти у відставку тільки після 10 років на цій посаді

13 грудня у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2597 (ініціатор – партія “Слуга народу”) щодо суддівських винагород, нарахування стажу та права на відставку.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Нагадуємо, що до 28 грудня найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації можна придбати за дуже приємною ціною. З іншими святковими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Документ вносить зміни у Закон “Про судоустрій і статус суддів”.

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції ч. 9 ст. 56 вказаного Закону, якою судді обмежуються у праві отримання нагород, відзнак, грамот.

Так, суддя зможе отримувати як державні, так і недержавні нагороди, але останні лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.

Крім того, пропонується розширити умови щодо права виходу суддів у відставку. Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше 20 років, що визначається відповідно до ст. 137 цього Закону, з яких безпосередній період роботи суддею в Україні не може становити менше 10 років із дня зарахування його до штату відповідного суду, має право подати заяву про відставку.

Зокрема, пропонується до стажу роботи на посаді судді зараховувати, як і зараз, весь фактично наявний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності), що надає право для обрання (призначення) на посаду судді, який має особа на момент такого обрання (призначення), але не більш ніж 10 років (на даний час жодного відповідного обмеження у Законі не передбачено).

Нагадуємо, що наразі триває судова реформа. Так, прийнято та вже опубліковано Закон про скорочення суддів Верховного Суду, нардепи планують скоротити кількість Великої Палати ВС та запровадити нові касаційні фільтри.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *