Суд вперше захистив близьку особу викривача корупції

Суд вперше захистив близьку особу викривача корупції

В Україні суд вперше прийняв рішення про захист трудових прав близької особи викривача корупції, яка отримала догану. Про це повідомляє НАЗК.

Суд встановив наявність зв’язку між доганою та повідомленням викривача корупції. Відтак, суд визнав незаконним та скасував розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до близької особи викривача.

Суть справи

У грудні 2019 року викривач корупції звернувся до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з повідомленням про неправдиві відомості у декларації одного з посадовців. За результатами розгляду було відкрито кримінальне провадження стосовно заяви викривача за ст. 366-1 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

Через це близька особа викривача, яка працює на посаді директори школи, отримала такий вид дисциплінарного стягнення як догану. Тому у листопаді 2021 року близька особа викривача звернулася за захистом до НАЗК та до суду. НАЗК було залучено третьою особою на стороні позивача у справі про визнання догани незаконною та відповідно її скасування, а також стягнення моральної шкоди.

Районний суд Черкаської області у своєму рішенні постановив про  наявність зв’язку між доганою близькій особі викривача корупції, та повідомленням викривача в грудні 2019 року. Суд визнав незаконним та скасував розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до близької особи викривача. Окрім того, порушника зобов’язали компенсувати моральну шкоду.

В НАЗК наголошують, , що у своєму рішенні суд послався на постанову Верховного Суду № 815/2074/18, яка вперше в судовій практиці зазначає, що разом зі статусом викривача особа отримує певний імунітет. У постанові також наголошується на необхідності доводити зв’язок між викриванням та тиском на викривача.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *