Судді скаржаться на розповсюдження інформації про їхнє майно через мобільний додаток – РСУ звернулась до Мін’юсту

Судді скаржаться на розповсюдження інформації про їхнє майно через мобільний додаток – РСУ звернулась до Мін’юсту

Фото прес-служби РСУ

На сьогоднішньому засіданні Рада суддів України розглянула питання про вжиття заходів для забезпечення дотримання гарантій незалежності суддів, щодо обмеження висвітлення конфіденційної інформації стосовно суддів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

За словами члена Ради суддів Віталія Кальника, до органу суддівського самоврядування звернулися судді Херсонського міського суду Херсонської області з повідомлення про порушення чинного законодавства під час надання інформації з Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно. Зокрема одною юридичною особою, яка виконує такі функції шляхом укладення сервісної угоди про надання інформації з відповідного реєстру. Мова йде про мобільний додаток «ДРРП Реєстр нерухомості».

«На практиці відбувається те, що юридична особа створила мобільний додаток, який може установити на мобільний телефон будь-яка особа. Після встановлення додатку протягом 30 секунд без ідентифікації запитувача, і без надання будь-якої інформації про таку особу, вона може отримати повну інформацію про все нерухоме майно будь-якої іншої особи. При цьому обмеження щодо висвітлення інформації по відповідних витягах не відбувається взагалі», — зазначив Віталій Кальник.

Він підкреслив, що під час користування мобільним додатком не здійснюється ідентифікації запитувача, як це передбачено Порядком з використанням кваліфікованого електронного підпису. У той же час відповідно до статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» передача відомостей про фізичну особу здійснюється лише за її згодою, якщо інше не передбачено законодавством.

За словами доповідача, Рада суддів України попередньо звернулася до Міністерства юстиції України з проханням вжити заходів щодо обмеження розповсюдження інформації про адресу нерухомого майна та даних щодо його власників, однак отримала лист в якому Мін’юст зазначив, що без внесення змін до законодавства України фактично обмежити надання витягів з відповідного реєстру неможливо.

«Подальше існування ситуації, коли надання інформації щодо суддів можливе будь-кому без ідентифікації, може призвести як до порушення незалежності конкретних суддів, так і до приниження авторитету правосуддя в цілому», — наголосив Віталій Кальник.

Рада суддів вирішила звернутись до Міністерства юстиції України з вимогою вжити заходів для забезпечення дотримання гарантій незалежності суддів, встановивши заборону збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб стосовно суддів та будь-яких інших осіб через мобільний додаток «ДРРП Реєстр нерухомості» та подібних програмних засобів без використання кваліфікованого електронного підпису.

Нагадуємо, що 15 – 16 червня відбудеться IX Міжнародний судово-правовий форум, на якому обговоримо актуальні питання судової реформи, дефіцит кадрів у судах та проблеми фінансування правосуддя.

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *