Суди засудили до 12 та 13 років позбавлення волі сепаратиста та диверсанта

Суди засудили до 12 та 13 років позбавлення волі сепаратиста та диверсанта

Верховний Суд прозвітував про роботу ВС і судової системи в умовах воєнного стану. Зокрема у період з 6 по 15 травня ц.р.

ВС нагадав, що 10 травня 2022 року було змінено територіальну підсудність судових справ Оріхівського районного суду Запорізької області. Справи, підсудні йому, тимчасово розглядатиме Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Станом на 16 травня в рамках процедури відрядження ухвалено 150 рішень про тимчасове переведення суддів місцевих судів, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії та територіальну підсудність яких змінено.

Крім того, минулого тижня РСУ ухвалила рішення про проведення 11–13 липня 2022 року ХІХ позачергового зʼїзду суддів України. Найвищий орган суддівського самоврядування має обрати 8 членів ВРП.

Судові рішення

Також ВС повідомив про рішення судів першої інстанції, які стосуються питань державної безпекит та суверенітету.

Зокрема, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області заочно засудив місцевого мешканця до 12 років позбавлення волі за державну зраду та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

У 2015 році чоловік погодився на співпрацю зі спецслужбами рф, які доручили йому провести акцію протесту під гаслами

  • «надання Закарпаттю автономного статусу» та
  • «створення самоврядної Республіки Підкарпатська Русь».

Вирок уже набув законної сили, а засудженого оголошено в міжнародний розшук.

Своєю чергою Гощанський районний суд Рівненської області призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі громадянинові України. Той збирав розвіддані про дислокацію українських військових підрозділів та передавав цю інформацію спецслужбам рф, а також готував диверсію на одному з обʼєктів критичної інфраструктури регіону.

Робота ВС

Також повідомляється, що на розгляд Верховного Суду упродовж останнього тижня надійшло 952 справи,  а розглянуто було 860 справ.

У частині справ ухвалені цікаві рішення.

КЦС ВС сформулював висновок про те, що оскільки забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, то суд не повинен скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову відпала, змінилися певні обставини або забезпечення позову перешкоджає належному виконанню судового рішення.

КЦС ВС ухвалив також рішення про стягнення в дохід держави необґрунтованих активів народного депутата.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *