Судові експертизи під час війни — Мінюст вносить зміни

Судові експертизи під час війни — Мінюст вносить зміни

Міністерство юстиції України повідомляє, яким чином будуть унормовані судові експертизи під час війни.

Для належного експертного забезпечення правосуддя в умовах воєнного стану Міністерство юстиції України видало наказ «Про деякі питання забезпечення судово-експертної діяльності в умовах воєнного стану», зареєстрований 16.03.2022 за № 326/37662.

Відповідно до наказу будуть зміни у частині перевірок експертів.

Зокрема зупинено проведення:

  • планових перевірок діяльності атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах,
  • позапланових контрольних перевірок діяльності судових експертів та
  • перевірок відповідності робочого місця.

Крім того перенесено проведення планових перевірок діяльності атестованих судових експертів, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах. Йдеться про перевірки, які мали розпочатися у період з 24 лютого 2022 року, відповідно до скоригованого графіка перевірок.

На час воєнного стану і один місяць після:

  • зупинено перебіг строків розгляду заяв та документів, поданих до Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України;
  • продовжено строк дії свідоцтв про присвоєння кваліфікації судового експерта фахівцям, які до введення воєнного стану в Україні подали заяви та документи для проходження атестації, а також
  • свідоцтв про присвоєння кваліфікації судового експерта, строк дії яких закінчується у період дії воєнного стану або протягом одного місяця після припинення чи скасування воєнного стану.

Тобто всі експерти, які мали підтверджене право здійснювати діяльність на день початку війни, зможуть проводити удові експертизи під час війни.

Протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану фахівці повинні будуть вжити заходів щодо продовження строку дії свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта.

Наказ заплановано до опублікування в Офіційному Віснику України від 22.03.2022, № 22.

 

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *