Тарифна пільга на доставку преси збережена тільки для державних ЗМІ

З 1 січня набув чинності Закон № 76 – VIIIякий передбачає обмеження дії ст. 9 Закону про держпідтримку засобів масової інформаціїповідомляють в Українській асоціації видавців преси.

У новій редакції ст. 9 Закону передбачено, що тариф на оформлення підписки і доставку передплатникам державних друкарських засобів масової інформації повинен складати не більше 40% собівартості виготовлення одного екземпляра підписного видання.

Державне друкарське ЗМІ, згідно ст.1 Закону, цей друкарський засіб масової інформації, засновником (співзасновником) якого є орган держвлади, а видання здійснюється на базі або за участю держвласності і відповідного фінансування з Держбюджету, статутом (програмними цілями) редакції якого передбачається, зокрема, інформування громадян про діяльність органів держвлади.

За результатами обговорення цього нововведення з керівництвом “Укрпошти” видавці домовилися, що пільга діятиме на видання підписки до 01.01.2015, а нові правила будуть застосовані на підписку 2015 року.

Ліквідація цієї пільги неодноразово анонсувалося і була обумовлено втратами державних підприємств, які доставляють пресу УГППС “Укрпошта” і ГП “Пресу”.

За оцінками експертів УАИПП, втрати “Укрпошти” на доставку видань за пільговим тарифом в 2013 році склали близько 70 млн. грн., у тому числі компенсація пільги 32 млн.грн. Вказані витрати не компенсуються з Держбюджету в повному об’ємі, а тому зазвичай компенсуються з інших джерел, у тому числі за рахунок підвищення тарифів на доставку преси. Користуватися пільгою могли тільки видання з невисокою вартістю виготовлення екземпляра, тоді як більшість газет і журналів пільгу не застосовували.

Саме тому УАИПП відстоює введення замість пільги адресних дотацій в межах запланованих витрат бюджету.

За інформацією УАИПП

Джерело

Поделиться