Тимчасове переведення суддів: Голова ВС вказав які критерії будуть враховувати

Тимчасове переведення суддів: Голова ВС вказав які критерії будуть враховувати

Вже в найближчий понеділок (11 квітня 2022 року) буде оприлюднено орієнтовний перелік судів, до яких буде здійснюватися тимчасове переведення (відрядження) суддів.

Про це повідомив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв під час онлайн зустрічі, організованої Асоціацією правників України.

В першу чергу будуть відряджатися судді, які працювали в судах на окупованій території і там де вбачається стійка окупація, і немає перспективи покращення ситуації.

Судді здебільшого будуть переводитися в ті суди, в які визначена підсудність справ, з судів де працювали судді.

Також переведення будуть проводитися в ті райони де взагалі не здійснюється судами судочинство, оскільки відсутні судді, або брак суддів.

Основним критерієм для переведення, якому буде надаватися перевага, буде зміна підсудності справ. Куди передали справи, в ті суди і будуть переводитися судді.

«Не всюди є вакансії та об’єктивна можливість розмістити таку кількість суддів» — підкреслив Голова ВС.

  • Також буде оприлюднено зразок заяви на переведення, умови та перелік документів, які необхідно надати.
  • Заяви будуть прийматися виключно в електронному вигляді.
  • Орієнтовно на подання необхідних документів буде визначено тижневий строк.

За словами пана Князєва, суддям у заяві буде запропоновано зазначити три суди, в які б вони хотіли бути переведеними. Також буде запропоновано зазначити переважні обставини які свідчать про необхідність переведення саме до конкретного суду. Окрім того враховуватися стаж та спеціалізація судді.

«Всіх задовільнити не можливо. Всі хочуть або на західну Україну, бо там безпечніше, або в Київ, бо всі хотіли туди перевестися. Такого не буде» — зауважив Всеволод Князєв.

Також читайте: Для відновлення роботи ВРП розглядають три варіанти

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.