Треба б краще так нікуди! ВС повернув довічне “демону” Горбатюку та скасував ухвалу суду апеляційної інстанції про 15 років позбавлення волі

Треба б краще так нікуди! ВС повернув довічне “демону” Горбатюку та скасував ухвалу суду апеляційної інстанції про 15 років позбавлення волі

Верховний суд скасував ухвалу апеляційного суду, якою тернополянину Андрію Горбатюку замінено довічне ув’язнення на 15 років позбавлення волі. Верховний суд вважає, що апеляційна інстанція не навела мотивів пом’якшення покарання.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 22 вересня.

Ухвалу Тернопільського апеляційного суду скасовано і призначено новий розгляд в апеляційній інстанції.

Це рішення прийнято за скаргами потерпілої сторони, яка доводила, що покарання не співмірне тяжкості злочину.

11 листопада 2020 року Тернопільський міськрайонний суд визнав Андрія Горбатюка винуватим в умисному вбивстві з особливою жорстокістю тату-майстрині Тетяни Підвашецької,. Перша інстанція засудила його до довічного позбавлення волі. Однак у лютому 2021-го апеляційний суд пом’якшив покарання, обмеживши позбавлення волі строком у 15 років.

Апеляційний суд, змінюючи вирок суду в частині призначеного покарання, зазначив, що суд першої інстанції не навів переконливих мотивів застосування довічного позбавлення волі і не вказав, чому не вважає за можливе призначити позбавлення волі на певний строк, та не навів даних, що підсудний становить особливу небезпеку для суспільства.

Верховний Суд погоджується з доводами скарги представників потерпілої, що апеляційний суд сам своє рішення належним чином не мотивував, не навів достатніх мотивів, що покарання у виді 15 років позбавлення волі є необхідним і достатнім для виправлення засудженого та співмірним вчиненому злочину. Фактично апеляційним судом не враховано обставини скоєного злочину, дані про особу засудженого, те, що він провину не визнав, не сприяв розкриттю злочину.

Тому 15 років позбавлення не відповідає тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок м’якості.

Верховний суд також частково задовольнив скаргу захисту щодо визнання недопустимим доказом протоколу огляду куртки Горбатюка. Але водночас касаційний суду не піддає сумніву винуватість Горбатюка і вважає вирок в цій частині обґрунтованим.

У даній справі, як зазначає суд, дійсно відсутні прямі докази на підтвердження винуватості Горбаюка у вчиненні умисного вбивства. Однак скоєння злочину саме ним суди попередніх інстанцій встановили на підставі сукупності інших непрямих доказів, які з урахуванням обставин справи дозволили встановити винуватість «поза розумним сумнівом».

Доводи захисту, зокрема, стосувалися відсутності на знарядді злочину відбитків пальців засудженого, а в піднігтьовому вмісті — крові та епітеліальних тканин вбитої, а також виявленого сліду взуття, що не належить Горбатюку. Верховний Суд пояснив, що ці питання стосуються фактичних обставин і оцінки доказів, а тому не є предметом перевірки суду касаційної інстанції. Водночас цим висновки судів щодо доведеності вини Горбатюка ґрунтуються, у тому числі, на сукупності всіх доказів, є, на думку суддів Верховного суду, достатньо вмотивованими та обґрунтованими, а тому такі доводи захисників не можуть свідчити про недоведеність вини.

Обґрунтовуючи висновок щодо винуватості Горбатюка суд першої інстанції послався на: показання потерпілих і свідків, які не були очевидцями події, але повідомили суду про стосунки між засудженим і вбитою. Крім того, один зі свідків розповів, що Горбатюк був у Підвашецької приблизно в той час, коли було скоєно злочин, інший свідок розповів про поведінку хлопця після вчинення злочину. Під час затримання у Горбатюка вилучено штани, футболку і кросівки, на яких знайдено кров і епітеліальні тканини особи жіночої генетичної статі. Не виключається походження цих біогологічних слідів від убитої.

27-річну Тетяну Підвашецьку знайшли вбитою у квартирі на вулиці Леся Курбаса у Тернополі 16 квітня 2019 року. На її тілі було 99 колото-ріжучих ран, 74 з яких на шиї. З підозрою в убивстві поліція затримала Андрія Горбатюка, який наступного після вбивства раптово поїхав до Львова начебто, щоб лікуватися від наркозалежності. Як з’ясувалося, того вечора Горбатюк приходив до дівчини і навіть спілкувався через вайбер з її колишнім чоловіком про пірсинг, який хотів зробити. Сам Горбатюк в суді не заперечив того, що був того вечора у Тетяни, але переконував, що пішов з квартири, коли дівчина ще була жива.

Горбатюк вирізняється незвичайною зовнішністю. Колишній чоловік Підвашецької зробив йому татуаж очей.

За залиті чорнилом очі, нарощені ікла, розрізаний язик, ельфійські вуха чоловіка прозвали “демоном”.

Згадайте новину: У Мін'юст взяли на роботу довічно засуджену за подвійне вбивство Катерину Щуку

Треба б краще так нікуди! ВС повернув довічне “демону” Горбатюку та скасував ухвалу суду апеляційної інстанції про 15 років позбавлення волі

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *