У Україні почнуть діяти Єврокоди

У Україні набудуть чинності Єврокоди – нормативні документи на проектування будівельних конструкцій. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку Дмитро Исаенко.

“Проектувати по Єврокодах, а вони складаються з 58 частин, можна буде з введенням в дію Національних застосувань, які встановлюють показники, характерні для України, наприклад, снігові і вітрові навантаження. Перший пакет таких застосувань готується до прийняття в першому півріччі, а інші – будуть прийняті до кінця поточного року”– сказав замміністра.

Для ефективного застосування Єврокодів на практиці необхідно вирішити низку запитань, пов’язаних з перепідготовкою інженерів-практиків і навчанням студентів.

Раніше Міністр регіонального розвитку Геннадій Темник заявляв про підписання Угоди про співпрацю між Минрегионом і Київським національним університетом будівництва і архітектури, якій передбачається взаємодія Міністерства і Університету у сфері організації проведення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, стажування за фахом “Основи технічного регулювання у будівництві”. Він також повідомляв, що Донбасівська національна академія будівництва і архітектури вже отримала статус базової організації по науково-технічній діяльності у будівництві і активно співпрацює з Минрегионом в питаннях розробку державних будівельних норм і стандартів, зокрема Єврокодів. Також до питань стандартизації залучено Національний транспортний університет, Одеську державну академію будівництва і архітектури, Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка і Придніпропровську державну академію будівництва і архітектури.

За інформацією прес-служби Минрегиона.

Також читайте: Нормативну базу будівельної галузі адаптують до євростандартів.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *