Ухвалено новий Закон про поштовий зв’язок: що передбачено

3 листопада 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон (проект № 4353) «Про поштовий зв’язок». За таке рішення проголосували 263 народні депутати України, повідомляє Інформаційне управління Апарату ВР.

Прийнятий Закон гармонізує українське законодавство до законодавства Європейського Союзу у сфері надання послуг поштового зв’язку шляхом імплементації положень Директиви 97/67/ЄС.

Законом запропоновано, зокрема:

  визначити повноваження органів виконавчої влади та національного регулятора у цій сфері;

  визначити права та обов’язки призначеного та інших операторів поштового зв’язку, а також користувачів зазначених послуг;

  встановити вимоги до надання універсальних послуг поштового зв’язку та їх якості;

  врегулювати умови доступу та правила роботи місць міжнародного поштового обміну;

  врегулювати засади відповідальності операторів поштового зв’язку та користувачів послуг у цій сфері;

  ввести сучасні терміни та продукти: електронну марку, поштомати, кур’єрську доставку та інше.

Закон залишає державне регулювання виключно за 4 універсальними послугами, такими як: прості листи до 50 грам, рекомендовані (реєстровані) листи до 50 грам, картки, марки. Всі інші послуги, які надаються в тому числі приватними операторами, регулюються ринком.

Закон вперше з 4 жовтня 2001 року встановлює сучасні правила гри та приводить регуляторну базу у відповідність до Угоди про асоціацію з ЄС.

LIGA360 – єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *