Україна залишається на 181 місці по простоті сплати податків

Як випливає з листи Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств від 17.06.2011 № 243 за даними дослідження Всесвітнього банку, під назвою “Податкові платежі – 2011” Україна зайняла 181-е місце серед 183 країн світу по простоті сплати податків. Вище за нашу країну по цьому показнику виявилися Венесуела, Чад і Конго.

По кількості податків і зборів до бюджету (135) Україна встановила абсолютний рекорд, тому виявилася на останньому місці. Для порівняння в країнах-лідерах по цьому показнику до бюджету сплачують: в Швеції – два платежі, в Гонконзі – три, в Норвегії – чотири, в Китаї, який є зразком для багатьох реформаторів, п’ять. Якщо брати до уваги час, який підприємці в середньому витрачають на податкову звітність і сплату податків (657 годин в рік)то по цьому показнику Україна зайняла найбільш високе – 174-е місце, обігнавши ті ж Чад (732 години), Білорусь (798) і Венесуелу (864).

На думку союзу підприємців, ситуацію в податковій сфері можна буде виправити, якщо Уряд і Верховна Рада не просто переглянуть окремі норми Податкового кодексуа радикально змінять його ідеологію. Необхідно поставити в центр податкової політики, а бажано і усієї економічної політики в першу чергу інтереси підприємця як законослухняного платника податку, а не чиновника, який наділяється надзвичайними повноваженнями при мінімумі відповідальності. Інакше Україна і надалі встановлюватиме сумнівні рекорди в міжнародних економічних рейтингах.

Нагадаємо, що за даними рейтингу “Податкові платежі – 2010” Україна також займала 181 місце з 183 країн світу.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *