Урегульовано питання передачі конфіскованого майна для потреб ЗСУ: рішення Уряду

16 вересня 2022 року Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо передачі майна для потреб Збройних Сил», повідомляє Урядовий портал з посиланням на Міністерство фінансів.

Збройні Сили України та інші військові формування потребують належного матеріально-технічного забезпечення, яке частково можна задовольнити за рахунок конфіскованого на користь держави майна та майна, що на інших законних підставах переходить у власність держави.

Також зазначеною постановою врегульовано питання передачі вугілля для опалення бюджетних установ.

На складах митних органів (за винятком митниць у зоні бойових дій) продовжують обліковуватися залишки майна, яке перейшло у власність держави та потенційно може бути об’єктом безоплатної передачі.

Повідомляється, що станом на 1 вересня 2022 року таке майно обліковано на загальну суму 497,3 млн грн, з них:

  майно, за яким власник або уповноважена ним особа не звернулися до закінчення строків зберігання, – 232,8 млн грн;

  конфісковане майно – 230,3 млн грн;

  майно, поміщене в митний режим відмови на користь держави, а також майно, виявлене (знайдене) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю і власник якого невідомий, – 34,2 млн гривень.

Прийнятою постановою внесено зміни до таких урядових постанов:

  від 25 серпня 1998 року № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним»;

  від 26 грудня 2001 року № 1724 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митницями майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі його органам державної виконавчої служби і розпорядження ним»;

  від 11 липня 2002 року № 985 «Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби».

Зміни, прийняті Урядом, врегульовують на період дії воєнного стану в Україні передачу конфіскованого та іншого майна, що перейшло у власність держави, на потреби Збройних Сил України та інших органів, задіяних у забезпеченні обороноздатності держави, а також забезпечення енергетичної безпеки держави та продовольчої безпеки населення.

Один юрист добре, а 5 – краще. Тільки зараз придбайте LIGA360 для 5 юристів всього за 5000 грн/міс. Деталі за посиланням.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *