Уряд виключив довідку до акта огляду МСЕК з переліку документів, необхідних українцям для перетину кордону

Кабмін уніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Відповідну постанову прийнято на урядовому засіданні 28 жовтня, повідомляє Урядовий портал з покликанням на Міністерство охорони здоров’я.

Відповідно до змін з переліку документів, необхідних для перетину державного кордону громадянами України, виключено довідку до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о).

Довідка є частиною вищезазначеної форми, що дублює інформацію із виписки з акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка направляється до соціальних служб для здійснення подальших виплат і пільг соціального призначення.

Така довідка містить інформацію про групу та причину інвалідності, строк її встановлення, висновок про умови та характер праці, рекомендовані заходи щодо відновлення працездатності, які є обов’язковими для підприємств, установ та організацій. Проте не містить даних, які дають змогу ідентифікувати особу, яка її надає, тому наявні ризики щодо можливості її підроблення.

Реагуючи на доручення Президента щодо розгляду петиції про заборону виїзду чоловікам за кордон, а також для унеможливлення фальсифікації довідок, зменшення корупційних ризиків і зловживання службовим становищем працівників МСЕК й лікарів медичних закладів при встановленні групи інвалідності, та – як наслідок – припинення схем, які з’явились для організації виїзду військовозобов’язаних чоловіків, було внесено відповідні зміни до переліку документів, що дають право на перетин кордону.

«Міністерство охорони здоров’я активно працює над розв’язанням проблем у роботі МСЕК, у тому числі й для унеможливлення будь-яких проявів корупції в їх діяльності. Широкомасштабна агресія російської федерації проти України та мобілізація українських чоловіків, на жаль, спровокувала виникнення у деяких осіб бажання “підзаробити” на забороні виїзду за кордон. Ми вивчили питання, де було найбільше можливостей для махінації, та належним чином на це відреагували. А ще в перші дні війни одним з дієвих кроків, зроблених МОЗ та Урядом, стало ухвалення рішення про спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи дорослим і дітям», – наголосив Віктор Ляшко.

Довідково: згідно з чинним законодавством під час введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи з інвалідністю за наявності:

    посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності,

    або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Отримуй максимум інформації для ухвалення юридичних рішень. Усе законодавство й судова практика, аналітика й правова картина дня – є у рішенні LIGA360:Юрист. Замов прямо сьогодні.

Джерело

Поделиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *