В ДСА України презентовано новий функціонал Електронного суду

В ДСА України презентовано новий функціонал Електронного суду

Від сьогодні користувачам Електронного суду доступні нові функціональні можливості системи. Про новий функціонал Електронного суду розповів в.о. директора державного підприємства «Центр судових сервісів» Андрій Слюсаренко в ході робочої наради в Державній судовій адміністрації України, інформує пресслужба ДСА України.

користувачі отримали можливість надсилати документи до Електронних кабінетів інших учасників перед відправкою до суду з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів.

У випадку, коли інший учасник справи, відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього, має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі запропонує відправити матеріали до його Електронного кабінету та надасть суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи, поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в інших учасників справи зареєстрованого Електронного кабінету.

Підтвердження (квитанції) про доставку підписуються Кваліфікованим електронним підписом системи та відправляються з основним пакетом документів до суду як додатки.

У підсумку наради очільник ДСА України Олексій Сальніков наголосив, що запровадження нового функціоналу Електронного суду є ще одним підтвердженням того, що спрощення доступу громадян та бізнесу до правосуддя є пріоритетним завданням розбудови ЄСІТС.

Щодо функціонала, за словами пана Сальникова, він буде найперше корисним для користувачів Електронного суду.  Зокрема, учасників справи — фізичних осіб, адвокатів, не тільки з огляду на те, що в умовах воєнного часу є досить проблемним використання звичайних засобів поштового зв’язку, а при цьому процесуальні норми передбачають надання суду підтвердження відправки документів сторонам. Водночас він наголосив, що така можливість зекономить значні грошові кошти і час на відправлення поштової кореспонденції для сторін та суду. Використання даного функціоналу виключить  необхідність особистого візиту до поштового відділення та суду аби подати необхідні документи.

 

Джерело

Поделиться

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.